home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Pohádky

 

Nahoru
Pohádky A - K
Pohádky L až Z
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Pohádky

Pohádky pro nejmenší i velké děti. Jsem duch Džin ...Ahoj, říkají mi Gin a jsem tu jenom pro Tebe. Budu Ti sloužit věrně a poctivě. Je zde spousty krásných pohádek, které se Vám jistě budou líbit a které si zamilujete. Jenom pozor, protože některé pohádky jsou skoro strašidelné. Většinou ale vše dobře dopadne a dobro a láska zvítězí nad zlem. Někdy se sice může zdát, že je to jiný svět. Pozornému posluchači nebo čtenáři ale neujde, jak je to vše podobné a jak je ten svět stále stejný. A v mnoha pohádkách se možná najdete i Vy sami ..... Pochopitelně jako hodný princ či princezna ..... :-)
Tak a teď už směle do říše snů a pohádek. Vybírat můžete všechny pohádky nalevo. Celkem zde najdete 1518 pohádek pro malé i větší děti, ale i pro dospělé.

Pokud by jste si chtěli nějakou pohádku poslechnout online v mp3 (naživo) nebo hledáte pohádky ke stažení, tak pokračujte na stránku Audio.

Pohádky A-K
Pohádky L-Z
Audio
(namluvené pohádky)

 

Naslouchání pohádkám rozvíjí fantazii a představivost, protože k dispozici máme jen slova, nikoli obrazy. Navíc je v pohádkách skryto mnoho moudra. Díky nim dokážou děti pochopit spoustu věcí mnohem snáz, než kdybyste jim o tom dávali několikahodinové přednášky. Instinktivně tuší, že příběh sice není pravdivý doslova, ale že jsou pravdivé obrazy vnitřních událostí a okolností, kterým je třeba čelit," radí pohádkový dědeček alias provozovatel webu Abatar.cz, kde také spoustu pohádek najdete.

Všichni, i ti nejmenší, mají v životě nejen krásné, ale také špatné zážitky. A právě na boj dobra a zla nic nemůže děti připravit lépe než pohádka. Díky ní uvěří tomu, že nejsou bezmocné a že problémy lze překonat. V tom tkví největší síla pohádek - jsou naplněny sliby: Slabý přemůže silného, zlo překoná dobro, ošklivost se změní v krásu, .....

Umíte správně vyprávět pohádky?

Naučíme vás to! Začnete tím, že se s příběhem dobře předem seznámíte. Nechcete přece koktat v duchu: hmmmm... nóóó... jak to vlastně bylo dál!Hlavně:

 • Buďte věcní. Nevnucujte dítěti dospělé pocity a svůj intelektuální nadhled, na to má ještě čas.
 • Ať už je příběh jakkoli bláznivý nebo nesmyslný, vyprávějte ho se vší vážností - jak by se doopravdy stal.
 • Nespěchejte, ať už to máte z krku. Čtení si užívejte.
 • I když budete už potřetí opakovat "Kdo mi tu trhá perníček..." nezkracujte, jen použijte jiný tón. Děti opakování milují.
 • Nebojte se být za blázny: Zdůrazněte každou repliku, každý významový odstín. Měňte hlasy, pitvořte se, klidně i zpívejte - prostě hrajte divadlo.
 • Nenechávejte dítě stát za scénou, vtáhněte ho do děje: "Byla to holčička velká skoro stejně jako ty. A také měla blonďaté/hnědé/černé vlásky - úplně jako ty."
 • Nechejte děti podílet se na smíchu ještě předtím, než přijde pointa.
 • Dejte jim najevo, že tu je něco k smíchu, ony tu záminku rády využijí.
 • Usekávají se hlavy? Stříká dračí krev? Nevadí, když pohádka zaujme. S fiktivním násilím se děti umí vyrovnat - jinak by nemilovaly Boženu Němcovou a Karla Jaromíra Erbena.
 • Dobro by mělo vždy zvítězit, ať se jim dobře usíná. To ovšem neznamená, že jim budete říkat, kdo je dobrý a kdo zlý - nechejte je, ať si udělají názor samy.
 • Vyslovujte jasně a zřetelně - mějte na mysli, že svým čtením dáváte dětem příklad správné mluvy.
 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju