home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Pohádkový dědeček

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Pohádkový dědeček - pohádky pro děti od pohádkového dědečka.Pohádkový dědeček

Ahoj děti, budu Váš pohádkový dědeček. Mám pro Vás připravené tisíce pohádek i dětských říkadel a básniček. Každý večer budete mít ode mne jednu pohádku. Vybírat pohádky si můžete buď sami nebo Vám s tím pomůže maminka či tatínek.
Pohádek jsou tisíce, tak věřím, že se Vám některé budou líbit a že si je bude chtít poslechnout třeba i znovu. Pro jistotu si uložte tuto stránku do oblíbených.
Pokud by jste měli poslouchat každý den jednu z pohádek, co jsem pro Vás připravil, tak máte na 5 let vystaráno.

Budu Vám vyprávět pohádky, kde jsou princové i princezna, králové a černokněžníci, čerti i andělé a víly a ještě mnoho dalších. Pohádky jsou určeny dětem na dobrou noc k usínání, ale některé jsou tak napínavé, že se Vám naopak vůbec chtít spát nebude.
Možná si je budete poslouchat či číst když budete muset být doma, protože venku bude divně a nebude se Vám chtít nikam jít.
Tak prima, pojďme se na ty pohádky podívat, ať si můžete nějakou vybrat.

Ke čtení jsou všechny pohádky zadarmo, ale k poslechu (ve formátu MP3) ke stažení je jich zdarma jen několik. Zjistěte, které to jsou. Ostatní můžete mít a to jen za pár korun.

Také ale můžete zdarma poslouchat každý večer nějakou pohádku, kterou si sami vyberete, on-line kde Vám ji přečtu osobně. Uvidíte mne a potom si můžeme o pohádce i popovídat. Zjistíme co bylo správné a co ne, kde bylo dobro a kde zlo a nebo co nám ta či ona pohádka měla vlastně říct a jak bychom se z ní mohli poučit.

Bude to jistě velká zábava a já vím, že se Vám to bude líbit. Uslyšíte i jiné děti a uvidíme na co se budou ptát.

Pokračujte kliknutím na obrázek pohádkového dědečka . . .

Jak na nás působí pohádky?

Čas od času sníme, že se staneme princeznou žijící v zámku a že brzy přijde krásný princ a nebo pochopitelně, že jsme princem a najdeme si tu pravou princeznu se kterou budeme moci žít svůj krásný a společný život. Rádi bychom si představili dobývání zla pomocí magické síly a za pomoci trochu zvláštních přátel, kteří ve skutečnosti nikdy neexistovali. Jak jsme zbožňovali ty pohádkové kmotry a džiny a jak nám pomáhají ve chvílích, kdy to potřebujeme.

Jako děti, které chtějí dobro a přát si, že bychom mohli být princezny a víly či princové a kouzelníci. Toužili jste jistě jezdit na kouzelném koberci, aby jste mohli stoupat výše a podívat se na celý svět. Ach, jak jste chtěli nosit ty oslňující šaty na plesy, aby jste vypadaly jako princezny. To jsou věci, o kterých sníme stále.

Ale co opravdu dělá pohádka? Čím to je, že nás nutí snít? Co jsou za klasické pohádky? Jaká jsou tajemství, která nám dávají pocit štěstí a radosti, když slyšíme pohádky? Pohádky jistě hrají důležitou roli v životě všech dětí na celém světě. Z jedné generace na druhou, se pohádkové příběhy dědí. Ale opravdu, kde jsou pohádky v dnešní době? Nová generace dětí by měla znát kouzelné pohádky, kterým jsme kdysi naslouchali. Úsměv na tváři se vykouzlí při poslechu nejedné pohádky. A je jedno jestli je to Sněhurka, Popelka, Zlatovlásky a další pohádky, protože jsou to krásné pohádky, které jsou nám důvěrně známé, mají dobrý konec a ukazují nám, že i když jsou na cestě překážky, tak je lze zdolat a vyhrát.

Pohádky často zahrnují široké a hluboké spektrum věcí, které někdy nemohou být vysvětleny, a lze je vidět pouze v místě zvaném kouzelná zem. Jsou zde šelmy a víly, které nás zajímají, bezpočet zářivých hvězd, nebezpečí, která čekají na naše oblíbenými hrdiny a hrdinky, a my jsme fascinováni krásou, která nás obklopuje. Podivné, čím to může být, že si pohádky zamilujeme v mnoha ohledech. To se někdy cítíme křehcí jako malé dítě a jindy odvážní jako krásný princ. Existuje řada důvodů, proč máme rádi pohádky a proč je chceme číst našim dětem. To jsou faktory, které dělají klasické pohádky vzácnými.

Klasické pohádky vypráví příběhy o lásce. Láska je v pohádce důležitá, protože zvyšuje soudržnost každého příběhu a je rozlišením faktoru mezi dobrem a zlem. Tyto pohádky našim dětem poskytují hlubší pochopení lásky. Dává jim myšlenku, že zločinci nejsou o nic lepší než nic. Příběhy lásky a šťastné konce jsou ideální pro děti. Poskytuje dostatečný výkon jejich mozku, který jim pomáhá zůstat pozitivní.

To dává naději dětem a podporuje pozitivní postoj tím, že žije i ve světě fantazie. Život ve světě fantazie může mít pozitivní vliv na děti. To jim pomůže splnit jejich sen a dosáhnout na cíle, kterých chtějí dosáhnout. Dále také pohádky podporují aktivní účast při dění.

To jim pomáhá rozvíjet smysl pro odpovědnost. Dětí, a to i v mladém věku, si rozvíjejí smysl pro zodpovědnost prostřednictvím klasických pohádek, které slyší. Hodnoty v každé pohádce, které je zobrazeny jako laskavost a upřímnost, která určitý hrdina nebo hrdinka bude muset překonat, aby mohli projít životem, dává dětem pozitivní přístup k životu. To z nich dělá zodpovědné tím, že dělají dobré věci pro své sourozence, a snaží se je chránit od všeho, co by jim ublížilo. Klasické pohádky přinášejí dobré hodnoty a pomáhají dětem, aby přizpůsobily své určité hodnoty našemu světu.

Učí morálním hodnotám. Všechny pohádky mají společný princip, dobro vždy zvítězí. Dobře vychovaný hrdina nebude přemožen zlým. To jasně ukazuje, že špatné cesty nikam nevedou v žádném případě. Děti budou vždy mít na paměti, že je nutné čelit nespravedlivosti.

Vliv pohádek na děti

Mnozí z nás jsou okouzleni kouzelným světem pohádek. Ať už je to Popelka, Sněhurka a 7 trpaslíků, Thumbelina, Princezna a žabák, pohádky vždy mají schopnost zachytit mysl čtenáře. Mnoho dívek sní o krásném princi, zatímco kluci sní o krásných ženách. To zní dobře v pohádkách, ale pomáhá to dětem? Ano, ano.

Podívejme se, jak pohádky mohou pomoci dětem:

  1. Pohádky vykreslují různé emoce (radost, hněv, frustraci, trpělivost atd.), typy lidí (dobré i špatné, užitečné atd.) a situace, které mohou být vidět v našem každodenním životě, v zjednodušujících a snadno pochopitelných metodách.
  2. Vyvolávají dětskou kreativitu. Například - když čteme příběh o Popelce, naše mysl odchází do světa, kde jsme vlastně představiteli Popelky a jejích nevlastních sester s jejich matkou, a tak dále.
  3. Děti se učí rozpoznat dobré od špatného. Mnoho pohádek rozebírá pojetí dobra a zla, kde dobré vítězí nad špatným. Děti se učí, že špatné skutky jim nepomohou k úspěchu, ale dobré ano i když to není vždy jednoduché.
  4. Rodiče vždy chtějí chránit své děti před všemi druhy zla a toho lze dosáhnout pouze tehdy, když vědomí toho, je vytvořeno. Odložení výuky těchto aspektů na dobu, kdy jsou schopny pochopit vše, může být trochu pozdě. Naopak, pohádky vysvětlují zlo velmi jasně, které nejen, že vytváří povědomí, ale také nemusí vyděsit.
  5. Pohádky sdělují správné morální chování dětem, což napomáhá k identifikaci dítěte v jejich životě.
  6. Pohádky naučí dítě čelit mnoha situacím, které mohou nastat v jejich životě. Děti mají tendenci mít na paměti, pohádky, i když zestárnou, což jim umožní využívat informace v těchto pohádkách a řešit jejich problémy současnosti.

Pohádky jsou součástí života každého dítěte a učí mnoho aspektů života. Nejen že to uvolňuje každé dítě, ale také jim pomáhá růst a být lepšími lidmi v životě.

 
 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju